Заголовок сторінки

Стаття із “Міліцейського кур’єру” №39 (1111), 18-24 жовтня 2012 року

Підкорення Туманного Альбіону

Львівщина завжди була і залишається одним із найспортивніших регіонів нашої країни. І ця Олімпіада ще раз довела, що львівські динамівці найкращі не лише на Батьківщині, а й у світі, адже 2 із 6 завойованих Україною золотих медалей у Лондоні, здобули саме наші спортсмени: боксер – Олександр Усик та фехтувальниця – Яна Шемякіна.

Інші наші представники на Туманному Альбіоні, теж зуміли посісти достойні місця. 12 спортсменів Львівської обласної організації Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України на Олімпіаді змагались аж у семи видах спорту: боксі, фехтуванні, стрільбі із лука, дзюдо, кульовій стрільбі, важкій атлетиці та вільній боротьбі.

Найпершими боротьбу на ХХХ літніх Олімпійських іграх розпочали спортсмени одного із найдавніших видів спорту – стрільби із лука. Наше «Динамо» представляли: Дмитро Грачов, Маркіян Івашко та Катерина Палеха. Їхня кваліфікаційна стрільба розпочалась вже у день відкриття Олімпіади – 27 липня і закінчилась аж 3 серпня. Зранку у боротьбу вступили чоловіки:  вихованець динамівських тренерів Михайленко Наталії Дем’янівни та Михайленко Віктора Андрійовича – Дмитро Грачов та лучник Міненка Віктора Аркадійовича – Маркіян Івашко, а після обіду стріляли жінки: вихованка Образцової Тетяни Олександрівни – Катерина Палеха.

Вже на наступний день після кваліфікаційного раунду, чоловіки стріляли командні поєдинки. У 1/8 наші хлопці зустрілись із господарями Олімпіади – збірною Великої Британії, здолавши їх із рахунком 223:212. Далі їм у суперники дісталися представники збірної Кореї, яких пройти наша збірна не змогла, програвши їм 227:220 та посівши, у підсумку, 5 сходинку.

Після чоловічої командної першості, комплект медалей розігрувався у жіночих команд. Та, на жаль, наші дівчата, вибули із боротьби після першого спарингу із збірною Японії, програвши 207:192.

Далі, у особисту боротьбу вступав наш лучник – ЗМС Маркіян Івашко. У 1/32 він зумів здолати представника сонячної Іспанії – Квесту Еліаса із рахунком 4:6. В 1/16, Маркіян переміг лучника із М’янми 1:7 – Міо Анг Ней. А вже в 1/8 вийшов на представника Китаю – Ченг-Вей Куо, якому поступився 0-6.

В 1/32, ще один ЗМС Дмитро Грачов, зустрівся із італійцем – Міхаелем Фрагілі, якого переміг – 3:7. А у 1/18 стріляв проти представника «країни, сонця, що сходить», японця – Фурукави Такахару, якому зовсім, трохи поступився 4:6.

Наша лучниця ЗМС Катерина Палеха, у 1/32, зустрілась із американкою – Мірандою Лік, якій поступилась – 2:6.

В третій олімпійський день, змагатись за медалі вийшов на килим вихованець тренера – Бавшина Олександра Миколайовича, МСМК із японського бойового мистецтва – дзюдо, старший лейтенант СБУ – Сергій Дребот. Після напруженої боротьби з корейцем Джан-Хо Чо, поступився йому із рахунком 0011-0002.

Продовжили олімпійську боротьбу, представниці одного із найбільш аристократичних видів спорту – фехтування. Львівське «Динамо» було представлено на Олімпіаді трьома спортсменками: ЗМС Яною Шемякіною, ЗМС Анфісою Почкаловою та МСМК Ксенією Пателеєвою. Всі є вихованками ЗТУ – Орліковського Андрія Вікторовича.

Яна та Ксенія були представлені як у особистому, так і у командному раунді, а Анфіса виступала лише у складі команди, яка посіла 8 загальнокомандне місце.

В 1/64, вісімнадцятирічна Ксенія Пантелеєва у дуельному поєдинку зустрілась із тридцятирічною китаянкою -  Чуй Лунг Єнг, яку зуміла перемогти – 15:11. І у 1/32, нашій спортсменці у суперниці дісталась теж представниця Китаю – На Лі, якій Ксенія поступилась на 5 очок. В підсумку Пантлелеєва зайняла 30 особисте місце в олімпійській турнірній таблиці.

І першим золотом для української скарбнички може похвалитись Яна Шемякіна. В боротьбу за олімпійську нагороду, наша динамівка вступила із 1/32, зустрівшись із росіянкою – Любов Шутовою, та здолавши її – 15:12. У 1/16, львівська фехтувальниця зустрілась із представницею Румунії – Анною Марією Бранзою, котру випередила на 1 укол – 14:13. В чвертьфіналі, Шемякіній у суперниці дісталась ще одна румунка – Сімона Герман, яку українка перемогла – 15:14. У півфінальному раунді, Яна вийшла на доріжку проти китаянки – Юджей Сан, здолавши її теж 1 уколом – 14:13. А у фінальній сутичці, наша фехтувальниця змагалась із представницею Німеччини, чемпіонкою минулих Олімпійських ігор в Пекіні – Бріттою Хейдман і одним вирішальним уколом здобула заповітну олімпійську перемогу – 9:8.

В розпал Олімпіади на вогневий рубіж вийшов ще один динамівець, вихованець ЗТУ Цюпки Степана Павловича, МСМК – Роман Бондарук. Він змагався у вправі МП-8. Відстрілявши дві половини даної вправи, Роман посів 12 сходинку в олімпійській турнірній таблиці.

Далі в олімпійську боротьбу за медалі вступив представник важкої атлетики, вихованець ЗТУ Мартинюка Ярослава Олександровича, ЗМС – Ігор Шимечко. Наш динамівець змагався у двох вправах ривок і поштовх. У підсумку посів 6 особисте місце.

В останні дні головних ігор чотириріччя, змагатись за перемогу починали атлети одного із спортивних єдиноборств – вільної боротьби. Львівське «Динамо» було представлено двома спортсменами – вихованкою ЗТУ Пістуна Андрій Ігорович – Юлією Остапчук та вихованцем ЗТУ Духа Ігор Григорович – Андрієм Квятковським.

Першою боротьбу розпочала ЗМС – Юлія Остапчук (в/к 63 кг). Вона вийшла на поєдинок проти представниці азіатської країни – Казахстан – двадцятип’ятирічної Єлени Шалигіної і з легкістю її перемогла – 0:5. Потім наша спортсменка вийшла на угорську борчиню – Маріану Састін; та зібравшись з силою львівська спортсменка отримала бажаний результат – 3:0 на користь Юлії. А вже у чвертьфінальному раунді Остапчук зустрілась із росіянкою – Любов Волосовою, якій трішки поступилась 3:1 та посіла 7 сходинку олімпійського рейтингу.

Продовжив олімпійську боротьбу МСМК – Андрій Квятковський (в/к 66 кг). Кваліфікаційний раунд українець пройшов без суперника. А у 1/8 турніру зустрівся представником Казахстану – Акжуреком Танатаровим. Азіат виявився більш досвідченим за Андрія – 3:1 і українець посідає 13 місце у олімпійській таблиці.

І в останній день Олімпіади в Лондоні, відстоювати честь України на рингу випала вихованцю ЗТУ Дмитра Дмитровича Сосновського, ЗМС – Олександру Усику. Свій шлях до олімпійського золота, динамівський боксер розпочав чвертьфінальним поєдинком із росіянином – Артуром Батербієвим, якого переміг із рахунком 17:13.  Далі Олександр у півфіналі змагався із представником Балканських островів, болгарином – Тервелем Пулєвим, якого українець розгромив – 21:5.  І у фіналі українцю дістався досвідчений середзмерноморський боксер, італієць – Клементе Руссо, з яким Усик впорався на відмінно – 14:11 і поклав ще одне олімпійське золото в скарбничку України.

Львівська обласна організація ФСТ “Динамо” України