Заголовок сторінки

Стаття із “Міліцейського кур’єру” №17-18 (1089-1090), 11-23 травня 2012 року

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНЕ ТОВАРИСТВО “ДИНАМО” УКРАЇНИ НЕ ЗМІНЮЄ ПРІОРІТЕТІВ.

На сьогодні ФСТ “Динамо” – одне із найчисельніших спортивних товариств. У його рядах – чемпіони Європи, світу та Олімпійських Ігор, які прославляють нашу країну на міжнародній арені. І, без сумніву, цю переможну ходу продовжуватиме молода зміна, адже в “Динамо” функціонує чимало секцій, де дітлахи шліфують свою майстерність з того чи іншого виду спорту.

Нелегка то справа. Про нагальні проблеми, що виникають у процесі підготовки спортсменів, йшлося на ХІХ позачерговій конференції Львівської обласної організації ФСТ “Динамо” України. ЇЇ відкрив перший заступник голови Віктор Яцковець. “Прошу учасників, – сказав він, – вшанувати пам’ять правоохоронців, які загинули при виконанні службових обов’язків, хвилиною мовчання”. Почесну місію покладання квітів до пам’ятника доручили срібному призерові чемпіонату Європи серед поліцейських з легкоатлетичного кросу Тарасові Салу та срібному призерові чемпіонату світу з пожежно-прикладного спорту Сергієві Присяженку.

Далі з короткою інформацією про досягнення товариства та плани на майбутнє виступив Віктор Яцковець. Діяльність Львівської обласної організації, як стверджував доповідач, – найперше створення умов для розвитку фізичної культури і спорту в колективах працівників та військовослужбовців правоохоронних органів. Свій вишкіл члени ФСТ “Динамо”  мають змогу перевірити на Спартакіаді колективів фізичної культури, найкращі з-поміж яких потрапляють у збірну цього товариства. Змагання проводяться з таких видів спорту, як самбо, легкоатлетичний крос, гирьовий спорт, подолання смуги перешкод, стрільба з табельної зброї, офіцерське триборство. Щорічно у них беруть участь понад дві тисячі чоловік.

“Динаміада” є серйозною перевіркою спортивної майстерності, і посланці Львівщини постійно перебувають у числі призерів. Не став винятком і минулорічний конкурс, адже спортсмени Львівської обласної організації посіли у цьому виснажливому випробуванні почесне третє загальнокамндне місце, поступившись лише представникам Київщини та Криму.

Вельми популярний серед правоохоронців, зокрема, міні-футбол. Турніри стали настільки масовими, що вийшли за межі країни. Традиційний міжнародний в Україні присвячено Дню Незалежності. За кубок організації, окрім наших футболістів, змагаються майстри шкіряного м’яча із Польщі та Білорусі.

Керівництво Львівського “Динамо” усвідомлює, що “стара слава нову любить”, а тому належну увагу приділяє підготовці спортивного резерву. Навчання триває в трьох комплексних дитячо-юнацьких спортивних школах – “Атлет”, “Здоров’я” та гірськолижного спорту. Характерно, що діти (а їх у школах тренується понад 800) займається безкоштовно. Такої “розкоші” нині не може собі дозволити жодне інше спортивне товариство області. Понад півсотні тренерів-викладачів проводять систематичні заняття. Невтомно і кваліфіковано, відтак 15 з-поміж них уже здобули звання заслуженого тренера України. Їхні зусилля дали результат, який заслуговує на увагу. Судіть самі. До складу збірних команд України зараховано 85 вихованців Львівського “Динамо” , які на чемпіонатах Європи та світу завоювали 15 медалей. Ряди динамівського колективу минулоріч поповнили 15 майстрів спорту, два майстри спорту міжнародного класу та 11 заслужених майстрів спорту. І більшість, так би мовити, є чинними.

Престиж товариства, сподіваємося, зміцнять учасники ХХХ Олімпіади, що відбудеться у Лондоні. На спортивних аренах Туманного Альбіону демонструватимуть свою міць: Олександр Усик (бокс), Ігор Шимечко (важка атлетика), Роман Бондарук (кульова стрільба), Маркіян Івашко та Дмитро Грачов (стрільба з лука), Сергій Дребот (дзюдо), Яна Шем’якіна, Анфіса Почкалова, Ксенія Пантелєєва (фехування), Юлія Остапчук (вільна боротьба). Ще мають можливість завоювати омріяні ліцензії для участі у головних змаганнях чотириріччя Катерина Палеха (стрільба з лука ), Андрій Стадник, Наталя Синишин та Олександра Когут (вільна боротьба).

Динамівське товариство Львова має найпотужнішу матеріальну базу як серед спортивних організацій області, так і в масштабах країни. В розпорядженні атлетів вісім споруд. Їх обслуговує 250 осіб. На успішне функціонування об’єктів упродовж року витрачається сім млн. грн. Зрозуміло, що важко утримувати таку кількість спортивних арен украй важко, а тим більше дбати про їх розвиток. Хай та як, але капітально відремонтовано Палац спорту та зал для боротьби, бази в Моршині, полагоджено роздягальні стадіону. Водночас, ще не вирішено питання спорудження критого басейну на вулиці Стуса – необхідна фінансова підтримка держави. Чимало коштів доведеться витратити на вдосконалення бази в лісопарку “Знесіння” та на реконструкцію спортивного комплексу, що на вул. Зеленій, 59. Не менш важливою є тема розбудови динамівської спортивної бази в смт. Славське. Для доведення її рівня готовності бодай до середнього потрібні десятки мільйонів гривень. Одно слово, попереду копітка і відповідальна робота.

Конференція була позачерговою. І ось чому. За традицією, динамівські товариства очолюють начальники обласних управлінь міліції. З липня 2010 року головою ФСТ “Динамо” Львівщини був генерал-лейтенант міліції Михайло Цимбалюк, котрий нині є ректорм Львівського державного університету внутрішніх справ. Делегати цієї конференції керівником свого спортивного товариства одноголосно обрали генерала-майора міліції Олександра Рудяка. Він висловив упевненість в тому, що львівські динамівці і надалі добиватимуться перемог на найпрестижніших міжнародних змаганнях.

Користуючись нагодою, в урочистій обстановці багатьом динамівцям, їхнім тренерам і керівникам підрозділів було вручено нагороди. Загалом, 24 оригінальні кубки прикрасять приміщення колективів, що найбільше доклались до спортивного успіху.

Степан Саливончик